ART / Etchings etc / Torrnålgravyr 11709166
*
nr 1170 9166
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Axel Fridell (1894-1935), Sweden. Litet landskap med stenbro, stämpelsignerad, subject: 14, 5x10,
Torrnålgravyr, Litet landskap med stenbro, stämpelsignerad, motivet: 14,5x10
Axel Fridell, born 1894, dead 1935 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.
Estimate:
800
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 18:53:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/3 20:45:26
1
800 kr
19/3 12:41:35
2
350 kr
19/3 12:41:35
1
400 kr (Robot)
19/3 15:42:36
2
700 kr
19/3 15:42:36
1
800 kr (Robot)
19/3 15:43:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, born 1894, dead 1935 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.
Read more about Axel Fridell
*
Axel Fridell
Axel Fridell, born 1894, dead 1935 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
Read more about Axel Fridell
nr 1170 9166
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Axel Fridell (1894-1935), Sweden. Litet landskap med stenbro, stämpelsignerad, subject: 14, 5x10,
Torrnålgravyr, Litet landskap med stenbro, stämpelsignerad, motivet: 14,5x10
Axel Fridell, born 1894, dead 1935 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 900 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/3 20:45:26 | 1 | 800 kr |
19/3 12:41:35 | 2 | 350 kr |
19/3 12:41:35 | 1 | 400 kr (Robot) |
19/3 15:42:36 | 2 | 700 kr |
19/3 15:42:36 | 1 | 800 kr (Robot) |
19/3 15:43:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, born 1894, dead 1935 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.Read more about Axel Fridell